سفارش تبلیغ
صبا

نمایندگی بیمه تجارت نو(محمدشهرکرج)36215641-026

بیمه مسئولیت 
Masooliat_insurance_tejarat_insurance

بیمه های “مسئولیت”

بر اساس ماده یک قانون مسئولیت مدنی ایران (مصوب 1339 ) ” هر کس در نتیجه بی احتیاطی، به جان یا سلامتی یا مال افراد دیگر لطمه ای وارد نماید و موجب ضرر مادی به دیگری شود مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود می باشد”. امروزه با توسعه جوامع و گسترش فعالیت‌های اجتماعی، هر شخصی می‌تواند در نتیجه عمل یا ترک عمل خود خطری ایجاد نماید و موجب زیان به دیگری گردد و مسئول شناخته شود که در این صورت باید خسارت وارده را جبران نماید .مناسب ترین راه برای جبران چنین خسارت هایی بیمه مسئولیت است که با پرداخت مبلغ اندکی ( حق بیمه ) آرامش و امنیت حرفه ای را برای فعالان اقتصادی شاغل در کارهای ساختمانی ، خدماتی ، صنعتی ، تولیدی و عمرانی به ارمغان می آورد. این بیمه نامه در صدد تامین و جبران خسارت هایی است که براثر تقصیر و خطا، غفلت، اشتباه و یا فعالیت مخاطره آمیز بیمه گذار متوجه دیگران می شود.

انواع بیمه های مسئولیت

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان: شامل بیمه مسئولیت کارفرمایان واحدهای خدماتی، تولیدی و صنعتی، پیمانکاران پروژه‌های عمرانی و سازندگان ساختمان می باشد که در شمول بیمه نامه های صادره پوشش هایی نظیر جبران خسارت‌های حین مأموریت خارج از کارگاه، پوشش اماکن وابسته به کارگاه، خسارت‌های ناشی از حوادث نقلیه موتوری داخل کارگاه، پوشش مسئولیت پیمانکاران فرعی، پوشش مسئولیت مهندسان ناظر یا مشاور، پرداخت خسارت بدون رأی دادگاه، پرداخت خسارت پزشکی بدون اعمال تعرفه، جبران مطالبات سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی (ماده 66 سازمان تأمین اجتماعی)، پوشش شخص کارفرما و پیمانکار، پوشش خسارت‌های جانی وارد به اشخاص ثالث، ما به التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا 3 سال، پرداخت دیه دوم، پرداخت غرامت روزانه کارگران خسارت دیده، صدمات جسمی کارکنان بر اثر حوادث غیرمرتبط با فعالیت اصلی بیمه گذار و … نیز از سوی شرکت بیمه تجارت نو ارائه می گردد.
بیمه مسئولیت حرفه‌ای: هر شخص که اشتغال به شغل و حرفه‌ای دارد ممکن است بر اثر خطا، قصور و یا غفلت موجب ایراد خسارت به جان و یا مال دیگران شود، چه حادثه ناشی از عملکرد خود و چه ناشی از عملکرد زیردستان وی باشد. شرکت بیمه تجارت نو مسئولیت ناشی از حرفه تخصصی هر شخص مانند پزشکان، پیراپزشکان، مهندسین، مالکان اقامتگاهها، تعمیرگاهها، وکلا و .. را در برابر دیگران بیمه می نماید.
بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا : به موجب این بیمه نامه شرکت بیمه تجارت نو متعهد می‌شود خسارات جانی یا مالی وارد به مصرف کنندگان و اشخاص ثالث که ناشی از عدم ایمنی، عیب و نقص کالای تولیدی و عرضه شده توسط بیمه‌گذار بوده را براساس بیمه نامه صادره جبران نماید.
بیمه مسئولیت مدنی عمومی : شرکت بیمه تجارت نو مسئولیت مدیران پروژه و صاحبان شغل و یا فعالیت را در قبال اشخاص ثالث و استفاده کنندگان بیمه می نماید . نظیر مسئولیت ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردها، مسئولیت دارندگان ماشین آلات راهسازی ـ صنعتی ـ کشاورزی، مسئولیت جامع شهرداری در قبال شهروندان، مسئولیت ناشی از آتش‌سوزی در قبال همسایگان، مسئولیت ناشی از اجرای پروژه‌های آب، برق ، گاز ، فاضلاب و مخابرات، بهره‌برداری، مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی، مسئولیت پیمانکاران، مسئولیت پارکینگ داران، مسئولیت مدیران و مجریان نمایشگاه‌ها، و … .
بیمه مسئولیت مدنی ناشی از قرارداد (مسئولیت قراردادی) : طرفین یک قرارداد ممکن است به طور غیر عمد یا سهواً بر اثر عدم رعایت مفاد قرارداد باعث زیان به طرف دیگر قرارداد ‌شوند. شرکت بیمه تجارت نو با صدور این بیمه خسارت‌های مالی ناشی از مسئولیت بیمه‌گذار وارد به طرف دیگر قرارداد را تحت پوشش قرار می‌دهد، نظیر بیمه نامه های مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی و بین المللی ( CMR) ، مسئولیت مدنی موجر در قبال مستاجر، مسولیت مدنی مستاجر در قبال موجر و ….

خسارت در بیمه های “مسئولیت”

پس از وقوع حادثه، ضمن انتقال مصدوم به نزدیکترین مرکز درمانی به محل فعالیت، بیمه گذار موظف می باشد مراتب را بصورت کتبی ( فرم اعلام حادثه ) و حداکثر ظرف مدت 5 روزکاری ( غیر از تعطیلات رسمی )  به اطلاع بیمه گر برساند و متعاقباً بر حسب نوع خسارت (جرح، فوت و نقص عضو) ، مدارک مربوطه را به شرح زیر تهیه و در اسرع وقت در اختیار بیمه گر  قرار دهد .

1) مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده های خسارت دارای هزینه‌های پزشکی :

1-1 )گزارش اولین مرجع درمانی در زمان حادثه.

1-2) گزارش بیمارستان در زمان پذیرش مصدوم.

1-3) خلاصه پرونده مصدوم در زمان ترخیص وی.

1-4) گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع صدمات وارده و معالجات انجام شده .

1-5) اصل کلیه مدارک و هزینه های پزشکی و بیمارستانی مصدوم .

1-6) تصویر شناسنامه و کارت ملی مصدوم.

2.مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده های خسارت دارای نقص عضو (بدون اخذ پوشش رأی دادگاه) :

 2-1 )گزارش اولین مرجع درمانی در زمان حادثه.

2-2 ) گزارش بیمارستان در زمان پذیرش مصدوم.

2-3 ) خلاصه پرونده مصدوم در زمان ترخیص وی.

2-4) درخواست کتبی بیمه گذار یا زیان دیده مبنی بر تعیین نقص عضو و ارائه گواهی پزشک معالج مبنی بر وجود نقص عضو وخاتمه  طول درمان .

2-5) برگ شرح عمل بیمار.

2-6) معاینه مصدوم توسط پزشک معتمد بیمه‌گر( در صورت لزوم)

2-7) تعیین میزان نقص عضو مصدوم توسط پزشک معتمد بیمه گر.

2-8) دریافت گزارش بازرس اداره کار (در صورت نیاز ).

2-9) تصویر شناسنامه و کارت ملی مصدوم.

3.مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده های خسارت دارای نقص عضو در صورتی که دادگاه اقدام به صدور رای نموده باشد:

3-1) اصل یا کپی برابر اصل رای دادگاه.

3-2) اصل یا کپی برابر اصل گزارش بازرس اداره کار یا کارشناس رسمی دادگستری.

3-3) اصل یا کپی برابر اصل نظریه پزشکی قانونی.

3-4)اصل یا کپی برابر اصل گزارشات دادگاه (شامل برگ‌های بازجویی، گزارش نیروی انتظامی و ….)

3-5) تصویر شناسنامه و کارت ملی مصدوم.

  1. مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده های خسارت فوتی :

4-1) اصل یا کپی برابر اصل رأی دادگاه.

4-2) اصل یا کپی برابر اصل گزارش بازرس اداره کار یا کارشناس رسمی دادگستری.

4-3) اصل یا کپی برابر اصل نظریه پزشکی قانونی.

4-4) اصل یا کپی برابر اصل رونوشت گزارشات دادگاه ( شامل برگه های بازجویی ، گزارش نیروی انتظامی و … ) .

4-5) اصل یا کپی برابر اصل برگ انحصار وراثت با ارزش نامحدود.

4-6) اصل یا کپی برابر اصل برگ قیم نامه یا برگ ولایت قهری (درصورت نیاز ).

4-7)کپی از تمام صفحات شناسنامه متوفی و وراث.

4-8)کپی برابر اصل رونوشت وفات.

4- 9) کپی برابر اصل جواز دفن.

5.مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده های دارای خسارت مالی :

5-1 ) نظریه کارشناس خسارت یا کارشناس رسمی دادگستری.

5-2) اصل یا کپی برابر اصل رای دادگاه در صورتیکه شکایتی مطرح شده است به همراه گزارشات دادگاه.

5-3) تصویر گزارش بازدید اولیه کارشناس.

نحوه پرداخت خسارت :
پس از دریافت مدارک فوق توسط بیمه گر و انجام بررسی های لازم و اعلام مراتب به بیمه گذار و زیاندیده / زیاندیدگان و صدور حواله پرداخت خسارت و متعاقباً اخذ رضایت ایشان، دستور پرداخت به امور مالی شرکت ابلاغ می گردد

 


ارسال شده در توسط حسین کولیوند